ویزای اتریش


مسافرت به اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که علاوه بر جاذبه‌های توریستی، با توجه به نزدیک بودن به دو کشور جمهوری چک و مجارستان مقصد گردشگری مناسبی در اروپای مرکزی است.

با توجه به سخت تر شدن صدور ویزای کشور آلمان برای شهروندان ایرانی، بسیاری از هموطنان عزیزی که قصد مسافرت به  کشور آلمان را دارند، اقدام به اخذ ویزای اتریش می‌کنند. دفتر نگین پرواز پارس با داشتن تیم متخصص ویزای شینگن، این آمادگی را دارد تا بهترین خدمات مشاوره را در زمینه اخذ ویزای اتریش در اختیار شما بگذارد.

 

انواع ویزای کشور اتریش:

کشور اتریش با داشتن شرایط مناسب زندگی و امکانات تحصیلی بالا یکی از مقاصد مهم برای مسافرت، تحصیل و اخذ اقامت با روش‌های متعارف است.

 

ویزای تحصیلی اتریش:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل در کشور اتریش این است، که مانند آلمان، الزاما احتیاجی به داشتن مدرک زبان آلمانی در بدو اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی وجود ندارد. ولی پس از ورود به کشور اتریش، باید در دانشگاه مورد نظر برای آموختن زبان آلمانی ثبت نام کنید.

برای کسانی که تمایل دارند دوره زبان آلمانی را در تهران بگذرانند و پس از ورود به اتریش به ادامه تحصیل بپردازند و سریعتر فارغ التحصیل شوند، بخش فرهنگی سفارت اتریش (OKF) در تهران امکانات ویژه ای را فراهم کرده است. این سفارتخانه دوره‌های آموزش زبان آلمانی را از سطح مبتدی تا عالی برگزار می‌کند.

مهمترین عاملی که برای تحصیل در کشور اتریش به آن نیاز دارید گرفتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های معتبر اتریش است. برای این منظور باید دانشجو یا فارغ التحصیل همان رشته در یکی از دانشگاه‌های ایران باشید.

 

ویزای اقامت اتریش:

اخذ ویزای اقامت کشور اتریش با روش‌های مختلفی امکان‌پدیر است که شما می‌توانید بر حسب شرایط وعاقه خود یکی از انواع آنها را انتخاب کنید:

1-اقامت از طرق ثبت شرکت:

از آنجایی که ثبت شرکت برای ویزای اقامت اتریش احتیاجی به شریک اتریشی ندارد، شما می‌توانید مالکیت 100 درصد شرکت خود را داشته باشید. این روش یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ ویزای اقامتی از کشور اتریش است. برای ثبت شرکت در کشور اتریش و راه اندازی کسب و کار شما به سرمایه‌گذاری حداقلی 35هزار یورویی نیاز دارید. این نوع ویزای اتریش برای فرد پس از سه سال که فعالیت داشته باشد و مالیات های لازم را پرداخت نماید تبدیل به اقامت دائم اتریش می شود و متقاضی می تواند پس از پنج سال از اخذ اقامت دائم برای پاسپورت اتریشی درخواست نماید.

2-ویزای کار اتریش :

اخذ ویزای کار اتریش نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به دلیل رشد بیکاری در این اتحادیه بسیار دشوار است. ولی در صورت داشتن یک کارفرمای اتریشی که تخصص خاص شما را نیاز داشته باشد، می توانید برای ویزای کار اتریش اقدام کنید. بهترین گزینه برای یافتن کار در اتریش و درخواست ویزای کار اتریش، ثبت نام در سایت‌های کاریابی این کشور است. به وسیله این سایت‌ها شما می‌توانید کارفرماهای مختلف را پیدا کنید و هم کارفرماها نیز از تخصص شما مطلع می‌شوند.

 

 

 

ویزای شینگن اتریش:

جهت مسافرت به اتریش، شهروندان ایرانی احتیاج به ویزای توریستی شینگن دارند. در حال حاضر بخش ویزای کشور اتریش به کارگزاری VFS GLOBAL  واگذار شده است.

ویزای شینگن اتریش به مهم‌ترین گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

1-ویزای دیدار از اقوام:

این ویزا صرفا برای کسانی صادر می‌شود که خانواده‌ای دراتریش دارند و برای دیداری کوتاه از اقوام خویش راهی اتریش می‌شوند. دعوت کننده باید دعوتنامه خود را در اداره شهرداری اتریش ثبت و یک کد به نام EVE NUMBER  دریافت کند.

2-ویزای تجاری:

چنانچه شما در ایران صاحب کسب و کاری هستید و مراودات بازرگانی با یک شرکت اتریشی دارید، می توانید برای اخذ ویزای شینگن تجاری اقدام کنید. برای این منظور باید دعوتنامه‌ای رسمی از طرف شرکت اتریشی داشته باشید و بر اساس اسناد معتبر، مراودات بازرگانی خود با شرکت اتریشی را ثابت کنید.

3-ویزای شینگن توریستی :

چنانچه قصد سفر به اتریش دارید و یا مقصد اصلی سفر شما کشور اتریش است، می‌توانید برای اخذ ویزای شینگن توریستی از کشور اتریش اقدام کنید. نکته‌ای که ویزای توریستی اتریش را کمی متمایز می‌کند، لزوم داشتن هتل تایید شده بر روی سربرگ هتل، با مهر و امضا است. دفتر نگین پرواز پارس به راحتی می‌تواند این مدرک را برایتان فراهم کند.