صدور ویزای آذربایجان، آسان‌تر از همیشه

صدور ویزا برای سفر به آذربایجان ساده‌تر شد. جمهوری آذربایجان از امروز صدور روادید برای شهروندان ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران را از طریق سامانه الکترونیکی آسان ویزا در فرودگاه بین‌المللی حیدر علی اف باکو، آغاز کرد. به این ترتیب شهروندان کشورهای ایران، اندونزی، قطر، کویت، عمان، مالزی، رژیم صهیونیستی، امارات متحده عربی، بحرین، کره جنوبی، عربستان، سنگاپو، ترکیه و ژاپن از این پس روادید جمهوری آذربایجان را در حین ورود به فرودگاه بین‌المللی باکو دربافت می‌کنند.

صدور روادید از طریق سامانه الکترونیکی «آسان ویزا» فعلا تنها در فرودگاه حیدر علی‌اف انجام می‌شود و سایر فرودگاه‌های بین‌المللی جمهوری آذربایجان، شامل لنکران ، قبله و گنجه، از یک ماه آینده به این سیستم مجهز خواهند شد. «الوی مهدی اف » رئیس موسسه دولتی خدمات عمومی آسان خدمت آذربایجان گفت: «شهروندان خارجی بابت دریافت ویزای آسان ویزا در فرودگاه بین‌المللی باکو باید 20 دلار پرداخت کنند. البته صدور روادید برای شهروندان ژاپن رایگان، شهروندان ترکیه 10 دلار و بقیه کشورها 20 دلار است.»

در حال حاضر در فرودگاه بین‌المللی باکو 14 پایانه الکترنیکی برای صدور ویزای الکترونیکی نصب شده که این پایانه‌ها در هفت زبان فارسی، آذری، انگلیسی، فرانسوی ، عربی ، روسی و اسپانیایی فعال است. جمهوری آذربایجان در سال‌های اخیر توسعه گردشگری و جذب گردشگران خارجی به این کشور را در اولویت فعالیت‌های اقتصادی خود قرار داده است.

برچسب ها:

آخرین اخبار

خبر خوب نیویورک تایمز برای ایران
خبر خوب نیویورک تایمز برای ایران

روزنامه نیویورک تایمز بدون توجه...

سردیس هخامنشی و بازگشت به روزگار وصل خویش
سردیس هخامنشی و بازگشت به روزگار وصل خویش

تخت جمشید، بی صبرانه در انتظار بازگشت سردیس هخا...