اخبار کرونا

متاسفانه با شیوع بیماری کرونا، تقریبا همه پروازها و در نتیجه برنامه  سفرها، تحت تاثیر قرار گرفته اند. در این صفحه از آخرین اخبار و تغییراتی که با توجه به شیوع ویروس کرونا در حوزه گردشگری و سفر ایجاد می شود، مطلع خواهید شد.

 

 پنج شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

  • هند پروازهای ایران را تعلیق کرد

شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) در تاریخ پنجشنبه ۸ اسفند، در خبری اعلام کرد با توجه به شیوع کروناویروس در کشور، سازمان هواپیمایی کشوری هند با انتشار بخشنامه‌ای از تعلیق تمامی پروازها از ایران به این کشور، از تاریخ ۷ اسفندماه خبر داده است.

به گفته روابط عمومی هما، مسئولان این شرکت در هند، طی نامه‌ای، انجام سه پرواز فوق‌العاده (در روزهای ۹، ۱۲ و ۱۵ اسفندماه) برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگرداندن ایرانی‌ها به کشور را درخواست کرده بودند که تاکنون پاسخی از طرف هند نداشته است. متن اطلاعیه هما به شرح زیر است:

به اطلاع مسافران پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مسیر بمبئی می‌رساند، با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان طی بخشنامه‌ای از تاریخ ۷ اسفندماه، تمامی پروازها از ایران به این کشور را به حالت تعلیق در آورده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، به‌دنبال تعلیق پروازها به کشور هند، مسئولان شعبه «هما» در هندوستان طی نامه‌ای درخواست انجام سه پرواز فوق‌العاده در روزهای ۹، ۱۲ و ۱۵ اسفندماه را برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت هموطنان ایرانی به کشور به سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان ارائه کرده‌اند؛ اما تاکنون پاسخی به این درخواست داده نشده است.

گفتنی است در صورت موافقت با انجام این سه پرواز فوق‌العاده، در مسیر تهران به بمبئی، فقط مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هند و ویزای دانشجویی به شرط نداشتن بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز فقط مسافران ایرانی پذیرش خواهند شد.

 

سه شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

  • اتباع ایرانی حتی با دست داشتن ویزای معتبر هندوستان نمی توانند به این کشور وارد شوند

وبسایت وزارت امور خارجه هندوستان در اطلاعیه ای اعلام کرد:

اتباع کشورهای ایران، ژاپن، کره جنوبی و ایتالیا که دارای ویزای معتبر هندوستان هستند و تا تاریخ 3 مارچ 2020 (13 اسفند 98) به این کشور وارد نشده اند، ویزای آنها به حالت تعلیق درآمده است و از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.

 

 

برچسب ها: ایران,