ویروس کرونا شیوع بیماری در سراسر چین و تاخیر در خروج خارجیان

در حالیکه سازمان بهداشت جهانی در نظر دارد اعلام وضعیت اضطراری جهانی به خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را بررسی کند، این بیماری در سراسر چین مشاهده شده و مقامات چینی تمهیدات ویژه ای را برای مقابله با آن به اجرا گذاشته اند. همزمان گزارش شده که هواپیماهای اعزامی از کشورهای دیگر در انتظار تخلیه شهروندان خارجی هستند.

امروز پنجشنبه، ۱۰ دی (۳۰ ژانویه)، فدراسیون فوتبال چین اعلام کرد که به خاطر گسترش بیماری ناشی از ویروس کرونا، تمامی مسابقات فوتبال در این کشور در همه رده ها در دوره مسابقات سال ۲۰۲۰ لغو شده است. دلیل این تصمیم جلوگیری از تجمع افراد به منظور کاهش خطر ابتلای به ویروس کرونا بوده است. اولین مورد از بیماری ناشی از این ویروس در شهر ووهان، مرکز استان هوبی در شرق چین مشاهده شد اما به گفته کمیسیون بهداشت چین، در حال حاضر در سراسر این کشور مشاهده شده است.

دولت چین ابتلای بیش از هفت هزار تن به این بیماری را تایید کرده و گفته است تا کنون یکصد هفتاد نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده اند.

در تعدادی دیگر از کشورها نیز مبتلایان به این بیماری مشاهده شده اند که در تمامی موارد با چین و به خصوص شهر ووهان ارتباط داشته اند. به همین دلیل، بسیاری از کشورهای جهان اقداماتی را جهت جلوگیری از بروز و گسترش این بیماری به اجرا گذاشته اند که از جمله شامل دقت بیشتر در مورد ارتباط مسافرتی با چین است.

شماری از کشورهای جهان هواپیماهایی را برای بازگرداندن شهروندان خود به چین اعزام کرده اند اما روز پنجشنبه، وزارت امور خارجه بریتانیا گفت که پرواز تعدادی از هواپیماها به تعویق افتاده است. به گفته این وزارت خانه، هواپیماهای اعزامی منتظر مجوز پرواز خروج توسط مقامات چینی هستند.

برچسب ها: