سازمان جهانی : کرونا این صنعت 7 سال به عقب باز می گرداند

تاریخ خبر: پنج شنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۹

 

سازمان گردشگری جهانی (unwto) نهاد تخصصی گردشگری وابسته به سازمان ملل، گزارشی جدید با موضوع آثار شیوع ویزوس کرونا در صنت گردشگری منتشر کرد. این سازمان پیش بینی می کند سفرهای بین المللی در سال 2020 نسبت به سال 2019 با 20 الی 30 درصد کاهش خواهد یافت.

درآمد حاصل از صنعت گردشگری طبق آمار سازمان گردشگری جهانی حدود 1.5 تریلیون دلار بود. بر اساس این گزارش، دنیا با کاهش درآمدی در حدود 300 تا 450 میلیارد دلاری از این صنعت روبرو خواهد شد. در این گزارش آمده است این مبلغ معادل ارزشی است که صنعت گردشگری طی 5 الی 7 سال گذشته بدست آورده است و این به معنی عقبگرد این صنعت به 5 تا 7 سال گذشته است.

سازمان جهانی گردشگری یاد آوری می کند که در سال 2003 به علات شیوع ویروس سارس، درآمد صنعت گردشگری تنها 0.4 درصد کاهش داشته و در سال 2009 در اثر بحران جهانی مالی 4 درصد کاهش درآمد را شاهد بوده است.


در این ارزیابی آمده است که برای ارزیابی دقیق ضررهای ناشی از شیوع ویروس کرونا روی صنعت گردشگری هنوز خیلی زود است ولی مسلم است که میلیون ها شغل مربوط به صنعت گردشگری در خطر حذف قرار گرفته اند. در این میان شغل های شرکت های کوچک و متوسط که حدود 80 درصد فعالان صنعت گردشگری را تشکیل می دهند، در خطر بیشتری قرار دارند.

سازمان جهانی گردشگری بر این نکته تاکید می کند که با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی بی سابقه سال 2020 فعالان صنعت گردشگری باید با در نظر گرفتن این شرایط برنامه ریزی های خود را تغییر دهند.

 

لینک گزارش

برچسب ها: توریسم, گردشگری,