رکورد جدید طولانی ترین پرواز ثبت شد؛ علت: ویروس کرونا

تاریخ خبر: سه شنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۹

 

در اثر شیوع و همه گیری ویروس کرونا بسیاری از صنایع آسیب دیده اند. صنعت گردشگری در راس صنایع آسیب دیده از این بیماری قرار دارد و این اتفاق خبر خوبی برای فعالان این عرصه نیست. اما، امروز خبری جالب از ثبت رکورد طولانی ترین پرواز مسافربری جهان در اثر شیوع ویروس کرونا برایتان داریم.

شرکت هواپیمایی فرانسوی ایر تاهیتی نوی (Air Tahiti Nui) روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند ۱۳۹۸)، طولانی‌ترین پرواز مسافربری از نظر فاصله را با طی ۹۷۶۵ مایل (۱۵۷۱۵ کیلومتر) در جهان از پاپپته در تاهیتی، به فرودگاه شارل دوگل پاریس انجام داد.

طولانی شدن این پرواز نتیجه اعمال محدودیت امریکا برای سفر به این کشور در اثر شیوع ویروس کرونا بود.

 

میشل مون ویسین (Michel Monvoisin)، مدیر عامل ایر تاهیتی نوی و وتئا سنفورد (Vetea Sanford)، خلبان پرواز TN۰۶۴

 

این پرواز طبق روال قرار بود در فرودگاه لس آنجلس یک توقف داشته باشد. ولی طبق قوانین جدید، وقتی هواپیمایی در فرودگاههای امریکا توقف می کند، همه مسافران باید پیاده شوند و قبل از ادامه مسیر در فرایندهای اداره بهداشت امریکا برای تست کرونا شرکت کنند.

این محدودیت باعث شد که این شرکت هواپیمایی تصمیم بگیرد پرواز شماره TN064 بدون توقف در لس آنجلس به مسیر خود ادامه دهد. این پرواز ساعت 3 بامداد به وقت محلی از فرودگاه پاپته پرواز کرد و ساعت 6:30 بامداد (به وقت محلی) روز بعد 25 اسفند در فرودگاه شارل دوگل پاریس به زمین نشست. این پرواز 16 ساعت زمان برد و طولانی ترین پرواز مسافرتی جهان تا کنون محسوب می شود.

 

سخنگوی این شرکت هواپیمایی در این خصوص گفت:

  • این یک پرواز استثنایی بود و با توجه محدودیت های اعمال شده توسط امریکا، تصمیم برای انجام آن به این صورت گرفته شد و قرار نیست هر بار تکر شود.

 

در اواخر سال 2019 هواپیمای شرکت کانتاس کانادا در یک پرواز آزمایشی، بمدت 19 ساعت از لندن به سیدنی پرواز کرد و توانست مسیر حدود 17800 کیلومتر را طی کند. اما از آنجایی که آن پرواز صرفا یک پرواز آزمایشی بود، نمی توان آن را بعنوان رکورد پرواز مسافربری بحساب آورد.

برچسب ها: ایرلاین,