ویزای انگلیس


 

مسافرت به انگلیس

سفر به انگلیس نیازمند ویزاست. برای دریافت ویزای انگلیس باید از طریق سفارت انگلیس در تهران و کارگزاری آن یعنی شرکت VFS GLOBAL    اقدام کنید.

انواع ویزای کشور انگلیس:

دریافت ویزای انگلیس پیچیدگی‌های خاص خود را دارد به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که پیش از هر کاری با کارشناسان مجموعه نگین پرواز تماس حاصل کنید تا پس از بررسی دقیق شرایطتان ، مناسب‌ترین نوع ویزا به شما پیشنهاد شود.

ویزاهای کشور انگلیس بر اساس سوابق قبلی و با توجه به نوع ویزای درخواستی شما به بازه‌های زمانی زیر تقسیم می‌شود:

  • ویزای توریستی 6 ماهه
  • ویزای توریستی 2 ساله
  • ویزای توریستی 5 ساله
  • ویزای توریستی 10 ساله

اما نوع این ویزاها را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید:

1. ویزای کار، اشتغال و سرمایه‌گذاری در انگلستان:

کسانی که تمایل دارند در کشور انگلیس سرمایه‌گذاری کرده و اشتغال‌زایی کنند، از طرف یک کارفرمای انگلیسی در زمینه تخصصی خاصی دعوت به همکاری شده‌اند و یا در یک زمینه ورزشی تخصصی ویژه دارند، می‌توانند این نوع ویزا را درخواست کنند.

2. ویزای ازدواج انگلیس:

کسانی که قصد دارند به‌صورت قانونی با یکی از شهروندان بریتانیا ازدواج کنند باید از سفارت انگلیس درخواست ویزای ازدواج داشته باشند. این ویزا صرفا جهت ثبت ازدواج در انگلستان صادر می‌شود و پس از ثبت ازدواج باید خاک انگلیس را ترک و پس‌ازآن درخواست ویزای اقامت کنید.

۳. ویزای تحصیلی انگلستان:

کسانی که در یکی از دانشگاه‌های انگلیس پذیرش تحصیلی گرفته باشند، می‌توانند برای این نوع ویزا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای آموزش دوره‌های زبان انگلیسی نیز می‌توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید. نکته اینجاست که تحصیل و زندگی در کشور انگلیس بسیار گران است و برای درخواست چنین ویزایی باید بتوانید توانمندی مالی بالای خود را به سفارت این کشور ثابت کنید. این نوع ویزا نیز مانند انواع ویزای انگلیس به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که برای اطلاع از تقسیم‌بندی آن می‌توانید با کارشناسان آژانس نگین پرواز تماس بگیرید.

۴. ویزای عبور (ترانزیت) از طریق انگلستان:

کسانی که قصد ترانزیت به انگلیس را دارند باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. ویزای ترانزیت انگلستان به دودسته تقسیم می‌شود:

  • عبور مستقیم که باید ظرف 24 ساعت از انگلیس خارج شوند
  • ویزای عبور توریستی که باید ظرف 48 ساعت از انگلیس خارج شوند.

5. ویزای ویزیتور (توریستی) برای اقامت کوتاه‌مدت در انگلستان:

کسانی که قصد دیدار از اقوام خود در انگلستان را دارند و یا انگلیس را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند باید از این نوع ویزا استفاده کنند. ضمنا کسانی که  برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت یا اهداف تجاری کوتاه‌مدت قصد سفر به انگلیس را دارند، می‌توانند از زیرمجموعه ویزای توریستی اقدام کنند.