ویزای فرانسه


مسافرت به فرانسه

سفر به کشور فرانسه برای شهروندان ایرانی احتیاج به اخذ ویزای شینگن از سفارت فرانسه در تهران دارد که بنا به هدف از سفر به انواع مختلف زیر تقسیم می شود:

آژانس نگین پرواز پارس با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه اخذ ویزای شینگن و اجرای تورهای خصوصی و گروهی این افتخار را دارد که با داشتن تیم تخصصی ویزای شینگن، شما عزیزان را در زمینه اخذ ویزای شینگن از کشور فرانسه راهنمایی نماید.

مدارک مورد نیاز و شرایط ویزای فرانسه را در ذیل می توانید مشاهده نمایید و چنانچه به سوالی در زمینه اخذ ویزای شینگن برخوردید، آژانس نگین پرواز پارس شما را دعوت می نماید تا با کمال آرامش و راحتی با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

انواع ویزای کشور فرانسه

 

1. ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه، معمولا شامل کسانی می شود که تحصیلات خود را در آن کشور تکمیل کرده اند و جذب بازار کار کشور فرانسه می شوند. لازم بذکر است افراد متخصص که دانش آنها مورد نیاز شرکت های فرانسوی می باشد، می توانند از طریق تقاضای کارفرما درخواست ویزای کار فرانسه نمایند.

 

2. ویزای تحصیلی فرانسه

مهمترین ویژگی تحصیل در کشور فرانسه تقریبا رایگان بودن آن برای تمامی مقاطع می باشد. یکی از شروط مهم اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، گذراندن کلاس زبان فرانسوی و قبول شدن در آزمون کنکور زبان فرانسوی می باشد. (این دوره توسط سفارت فرانسه در تهران برگزار می شود). فرد متقاضی پس از قبولی در این آزمون باید با توجه به رشته تحصیلی خود در ایران از دانشگاهی در کشور فرانسه پذیرش تحصیلی بگیرید و درخواست ویزا انجام دهد.

لازم بذکر است سفارت فرانسه در تهران در زمینه ویزای تحصیلی و همچنین کلاس های زبان فرانسوی بسیار فعال می باشد و بخش مجزایی دارد. شما می توانید برای هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان مجموعه نگین پرواز پارس تماس بگیرید.

 

3. ویزای الحاق به خانواده

این نوع ویزا که ویزای اقامتی کشور فرانسه محسوب می شود، مربوط به کسانی می شود که تمایل دارند به اقوام خویش در کشور فرانسه ملحق شوند مانند تشخاصی که با یک شهروند فرانسوی ازدواج می کنند.

 

4. ویزای دیدار اقوام

این نوع ویزا برای افرادی که خویشاوندان مقیم فرانسه دارند (اقامت قانونی)، با در نظر گرفتن نوع اقامت دعوت کننده و نسبت ایشان با دعوت شونده صادر می گردد.

توجه مهم: غالبا ویزای شینگن دیدار اقوام فرانسه برای اقوام درجه یک صادر می گردد.

 

5. ویزای تجاری (بازرگانی) فرانسه

ویزای شینگن تجاری (بازرگانی) فرانسه برای بازرگانانی صادر می گردد که مراودات بازرگانی با یک شرکت حقوقی یا شخصی در کشور فرانسه دارند.

برای ویزای تجاری فرانسه باید یک دعوتنامه از طرف شرکت فرانسوی به نفع مدیران یا کارمندان شرکت ایرانی تنظیم گردد و متقاضی این نوع ویزا در هنگام مصاحبه باید مدارک مراودات تجاری خویش یا شرکت را با شرکت فرانسوی ارایه نماید.

 

6. ویزای توریستی (ویزای شینگن)

ویزای شینگن توریستی برای کسانی صادر می گردد که قصد سفر به حوزه شینگن با اولویت ورود و اسکان در کشور فرانسه را دارند، به عبارتی ساده کسانی می توانند ویزای شینگن فرانسه را دریافت کنند که حتما ورود آن ها به کشور فرانسه باشد و بیشتر مدت اقامت خود را در کشور فرانسه بمانند. این ویزا به سه نوع تقسیم می شود:

وبزای شینگن یک بار ورود: این ویزا برای افرادی که می خواهند در بازه کوتاه مدت، برای یک بار وارد حوزه شنگن شوند، مناسب است.

ویزای شینگن دو بار ورود: برای کسانی صادر می گردد که به دلایلی در یک بازه مشخص می خواهند دو بار وارد حوزه شینگن با اولویت فرانسه شوند.

ویزای شینگن چند بار ورود: برای کسانی صادر می گردد که در یک بازه غالبا طولانی تر چندین بار می خواهند وارد حوزه شینگن شوند. نکته مهم این هست که در هر بازه 6 ماهه یا 180 روزه فقط اجازه 90 روز اقامت را خواهید داشت.