ویزای دانمارک


شهروندان ایرانی برای سفربه کشور دانمارک نیازمند اخذ ویزای شینگن از سفارت دانمارک هستند. برای شهروندان ایرانی امکان دریافت ویزای توریستی دانمارک وجود ندارد. بنابراین انواع ویزای موجود دانمارک برای ایرانی‌ها به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

۱-  ویزاهای اقامتی

۲- ویزای دیدار از اقوام

۳- ویزای تجاری

 

 

۱- ویزای اقامتی  دانمارک

ویزای اقامتی دانمارک زیرمجموعه‌های وسیعی دارد که بر اساس شرایط متقاضی دسته بندی شده است. به همین منظور توصیه می‌شود که قبل از اقدام برای دریافت ویزای اقامتی دانمارک، اطلاعات لازم از زیرمجموعه ویزای خود را کسب کنید. مطمئن‌ترین روش برای این کار، مطالعه سایت وزارت امور خارجه دانمارک است. لینک سایت مذکور را در اینجا مشاهده می‌کنید:

 

https://www.nyidanmark.dk/en-GB

 

انواع ویزای اقامتی دانمارک به شرح زیر است:

  • ویزای کار دانمارک:

ویزای کار دانمارک جز سخترین گروه‌های ویزا برای شهروندان ایرانی است. زمانی این نوع ویزا برای افراد توصیه می‌شود که دارای یک تخصص بسیار ویژه باشند. ویزای کار دانمارک نیازمند دعوتنامه از یک کارفرمای دانمارکی است. روند کار به این صورت است که شغل مورد نظر 2 الی 3 هفته در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا آگهی می‌شود و چنانچه شخص مورد نظر در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا یافت نشد، کارفرما می‌تواند برای شهروند غیر اروپایی دعوتنامه تهیه کند.

  • ویزای خانوادگی:

هر یک از کسانی که پاسپورت دانمارک و یا اقامت قانونی این کشور را دارند و از توانایی مالی و سایر امکانات اولیه مناسب برخوردار هستند، می توانند برای اقوام درجه یک خود درخواست ویزای خانوادگی کنند. این ویزا معمولا شامل بستگان درجه یک از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌شود. این ویزا در درجه دوم و با احراز شرایط شامل والدین، خواهر و برادر می‌شود. البته در مورد این گروه‌ها اخذ شرایط لازم، بسیار پیچیده‌تر است.

  • ویزای سرمایه گذاری دانمارک:

ویزای سرمایه‌گذاری یکی از کم دردسرترین روش‌های اخذ اقامت کشور دانمارک است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهید پیچیدگی‌های قانونی فراوانی است که برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک با آن روبرو هستید. درنتیجه برای چنین کاری باید از یک وکیل مجرب استفاده کنید.

سرمایه گذاری در کشور دانمارک دارای مالکیت تنها 49 درصدی است و 51 درصد سهام باید به نام یک شریک دانمارکی باشد. مالکیت صددرصدی در مراحل بعدی برای شما فراهم خواهد شد.

  • ویزای تحصیلی دانمارک:

کشور دانمارک دارای بالاترین رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های اروپا است و بسیاری از شهروندان ایرانی تمایل دارند برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنند. تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی عموما رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه است.

پذیرش تحصیلی برای شهروندان ایرانی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری امکان‌پذیر است. تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک شغل محسوب شده و دانشجویان در ازای کارهای تحقیقاتی، حقوق دریافت می‌کنند.

انواع ویزای اقامتی دانمارک به شرح زیر است:

۲-  ویزای دیدار از اقوام مقیم دانمارک

برای دریافت ویزای دیدار از اقوام مقیم دانمارک، در مرحله اول باید دعوتنامه‌ای از خویشاوندان ساکن دانمارک دریافت کنید. این دعوتنامه شامل اطلاعاتی در مورد میزبان شما در دانمارک، اطلاعات شخصی شما و تاریخ اخذ ویزا است. همچنین در خصوص پوشش هزینه‌های اقامت باید توضیحاتی ارائه کنید.

روند درخواست وقت اگشت نگاری ویزای دانمارک بصورت مکاتبه ای می باشد. متقاضی باید از طریق ارسال ایمیل به مرکز درخواست ویزای دانمارک برای درخواست وقت مصاحبه و انگشت نگاری اقدام کند.

کلیه مدارک برای ارائه به مرکز درخواست ویزای دانمارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. مهر دارالترجمه برای تایید ترجمه مدارک کافی است و نیازی به مهر تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نمی باشد.

متقاضی باید در تاریخ و زمان ارائه شده در تاییدیه نوبت، در مرکز درخواست ویزای دانمارک حاضر شده و مدارک خود را ارائه دهد و اقدام به ثبت انگشت نگاری نماید.

هزینه مورد نیاز برای درخواست ویزای دانمارک، 82 یورو می باشد که شامل 60 یورو هزینه صندوق سفارت دانمارک و 2 یورو هزینه خدمات مرکز درخوئاست ویزای دانمارک می باشد. طبق قانون جدید سفارت دانمارک از تاریخ 1 جولای 2019 متقاضیان باید هزینه صندوق سفارت را بصورت آنلاین و صرفا از طریق سامانه applyvisa.um.dk پرداخت کنند. متقاضی باید هنگام مراجعه به مرکز درخواست، مبلغ 22 یورو پرداخت نماید. شایان ذکر است که این مبلغ صرفا بصورت یورو دریافت می شود و دریافت معادل ریالی آن امکانپذیر نیست.

قانون جدید درخواست ویزای دانمارک: پر کردن فرم و پرداخت هزینه درخواست ویزا بصورت آنلاین اجباری است

 

معمولا روند دریافت پاسخ درخواست ویزای دانمارک 15 روز کاری است. مرکز درخواست ویزا پس دریافت پاسخ درخواست ویزا با متقاضی تماس می گیرد و این مورد را به او اطلاع رسانی می کند.

درصورتی که متقاضی در روز تحویل مدارک، هزینه دریافت مدارک بصورت پستی را پرداخت کند، پاکت حاوی پاسپورت در آدرس وی تحویل می گردد. در غیر اینصورت با مراجعه به مرکز درخواست ویزای دانمارک و ارائه رسید دریافتی در روز تحویل مدارک، پاکت حاوی پاسپورت به متقاضی یا نماینده وی تحویل می گردد.

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای دیدار از اقوام دانمارک

 

۳- ویزای تجاری دانمارک

برای دریافت ویزای تجاری دانمارک، در مرحله اول باید دعوتنامه‌ای از شرکت یا موسسه‌ای دانمارکی داشته باشید. در این دعوتنامه باید تاریخ دعوت، علت دعوت از شما، مدت اقامت و نحوه پوشش هزینه‌ها روی سربرگ شرکت دانمارکی ذکر شده باشد.

روند درخواست وقت ویزای تجاری دانمارک و تحویل مدارک ماندد ویزای دیدار از اقوام می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری دانمارک

 

خدمات آژانس نگین پرواز

آژانس نگین پرواز پارس با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه اخذ ویزای شینگن و اجرای تورهای خصوصی و گروهی، این افتخار را دارد که با داشتن تیم تخصصی ویزای شینگن، شما عزیزان را در زمینه اخذ ویزای شینگن از کشور دانمارک راهنمایی کند.

چنانچه به سوالی در زمینه اخذ ویزای شینگن برخوردید، آژانس نگین پرواز پارس از شما دعوت می‌کند تا با کمال آرامش و راحتی با مشاوران ما تماس بگیرید.

از طریق فرم زیر میتوانید درخواست ویزا دهید