۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

ویزای کانادا

ویزای کانادا

شاید کمتر کشوری در جهان با اقتصادی پویا، فرهنگی بین المللی ، گستردگی آب و هوایی و جغرافیایی، فرصت های شغلی بسیار و مراکز تحصیلی معتبر مثل کانادا وجود داشته باشد. البته این کشور سرسبز و زیبا که در میان کشور های مهاجر پذیر رتبه اول را دارد همواره یکی از مقاصد پر درخواست ایرانیان عزیز برای سفر و مهاجرت به حساب می آمده و از همین رو شهروندان ایرانی رتبه دهم مهاجران کانادا را از آن خود کرده اند.

 

انگیزه سفر شما به کانادا هر چیزی که باشد اعم از سفر توریستی و بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا ، دیدار از اقوام و آشنایان، تحصیل در کانادا و غیره ، ملزم به دریافت ویزای کانادا هستند.

 

علاوه بر ویزای توریستی کانادا که از آن می توانید برای سفر توریستی، دیدار از اقوام و آشنایان در کانادا، تحصیل، سفرهای تجاری، بازدید از نمایشگاه و غیره استفاده کنید، کشور کانادا بصورت مداوم از سیاست های جذب شهروندان خارجی، نیروی کار ماهر و غیره حمایت کرده و از همین رو شهروندان ایرانی هرساله برای مهاجرت به کانادا شانس خود را امتحان می نمایند.

 

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات متنوعی را از انواع ویزای کانادا، شرایط درخواست، مدارک لازم و غیره به دست آورید. تیم ویزای نگین پرواز پارس همواره آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان است.

استیکر ویزای کانادا

مانند تمامی کشور های دنیا، نوع ویزای کانادا نیز بنابر هدف سفر هر متقاضی متفاوت بوده و هر فردی می بایستی پس از تعیین هدف سفر خود مانند گردشگری، تحصیل و غیره اقدام به اخذ ویزای خود نماید. در مجموع ویزای کانادا به دو دسته اصلی ویزای موقت و ویزای دائم تقسیم بندی می شود که در این صفحه ما به شرح انواع ویزای موقت می پردازیم. طی سالیان اخیر روند اخذ روادید کانادا به صورت آنلاین انجام می شود که طی آن متقاضی برای انجام انگشت نگاری و برای تحویل پاسپورت (در صورت عدم استفاده از سرویس پیکاپ پاسپورت) به کارگزاری و یا کنسولگری کانادا مراجعه می نماید.

 

نگین پرواز پارس با ارائه خدمات ویزا به طور جامع و تخصصی شما را در اخذ ویزای کانادا یاری می دهد. تهیه بلیط و رزرو هتل در کانادا نیز جزء خدمات ماست. کافی است برای گرفتن مشاوره تخصصی و یا اقدام برای ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای مالتی 5 ساله کانادا که سالهاست بر سر زبان هاست و در تمامی محافل از آن صحبت می شود در حقیقت تنها نوع ویزای توریستی است که توسط کشور کانادا صادر می گردد.

ویزای توریستی کانادا پس از صدور به اندازه مدت اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می شود از همین رو در ایران به ویزای پنج ساله کانادا شناخته می شود در حالی که شهروندان اکثر کشورها که مدت اعتبار پاسپورتشان 10 ساله است می توانند از ویزای توریستی کانادا خود به مدت حداکثر ده سال استفاده نمایند.

دارندگان ویزای توریستی کانادا می توانند به دفعات به خاک کانادا ورود کنند و حداکثر به مدت 6 ماه به طور پیوسته در آنجا اقامت داشته باشند. این نوع ویزا بصورت انفرادی و یا به همراه همسر و فرزندان اقدام می شود و افرادی که دارای دعوتنامه از کشور کانادا هستند اغلب شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی کانادا دارند.

ویزای توریستی کانادا همچنین برای پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ افراد ساکن در کانادا صادر می شود که با نام Super Visa شناخته شده است. برای این نوع ویزا فرزند و یا نوه متقاضی ویزا با ارائه دعوت نامه به والدین خود و یا به پدربزرگ و یا مادربزرگ خود هدف سفر آنها را توجیه و علاوه بر ارائه مدارک مالی (درآمد حداقل 24 هزار دلار در سال) و مالیاتی، برای مدعوین خود بیمه درمانی برای حداقل یکسال تهیه می نمایند.

مدعوین قبل از ارائه مدارک توسط پزشکان مورد تایید کنسولگری کانادا معاینه شده و سلامت آنها گواهی خواهد شد. دارندگان ویزای Super Visa می توانند 2 سال بطور پیوسته پس از هربار ورود در کانادا اقامت داشته باشند.

دانشگاه های معتبر کانادا، نظام آموزشی این کشور و بازار کار مطمئن آن همیشه کشور کانادا را به یکی از جذاب ترین مقاصد برای علاقه مندان به ادامه تحصیل تبدیل کرده است. در ادامه به انواع ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم:

 

ویزای دانش آموزی کانادا

 

در کشور کانادا سن دانش آموزی از 5 سالگی شروع شده و تا 18 سالگی ادامه می یابد. افرادی که قصد دارند فرزندان خود را برای تحصیل به کانادا بفرستند باید در نظر داشته باشند که نظام دانش آموزی در کانادا 12 سال دارد و دانش آموزان خارجی پس از تطبیق مدارک تحصیلی خود بنابر تصمیم کانادا در سطح مورد نظر به ادامه تحصیل خواهند پرداخت. بنابر قوانین آموزشی، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی می بایستی سالانه حداقل ده هزار دلار کانادا بپردازند.

 

ویزای دانشجویی کانادا

 

ویزای دانشجویی کانادا یا مهم ترین ویزای تحصیلی کانادا، ویزایی است که به فارغ التحصیلان دبیرستان و مقاطع بالاتر اجازه می دهد جهت ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کانادا به تحصیل بپردازند. به طور معمول متقاضیان پس از معادل سازی مدرک خود و اخذ پذیرش در دانشگاه های معتبر کانادا برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا اقدام می نمایند. کانادا یکی از بهترین کشور های جهان برای کسب موفقیت و ارتقا سطح علمی است و از همین رو سالانه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل به ویژه در مقاطع فوق لیسانس و دکترا راهی این کشور می شوند.

 

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

 

این نوع روادید کانادا مناسب افرادی است که پذیرش خود  جهت فرصت مطالعاتی در کانادا را کسب کرده اند و می خواهند جهت ارتقا سطح علمی خود و تبادل نظر علمی با دانشگاه و یا موسسه واقع در کانادا برای اخذ آن اقدام نمایند. این نوع ویزا که خاص ترین ویزای تحصیلی کانادا به حساب می آید می بایستی با دقت بیشتری نسبت به اخذ آن اقدام نمود.

 

ویزای همراه تحصیلی کانادا

 

این نوع ویزا که برای والدین، همسر و یا فرزندان دارنده ویزای تحصیلی صادر می گردد به متقاضیان اجازه می دهد تا در مدت 6 ماه به همراه عزیز خود در کانادا اقامت داشته باشند. در شرایطی که همسر متقاضی به طور تمام وقت در یک دانشگاه و یا کالج پذیرش شده باشد، متقاضی می تواند برای ویزای کار اقدام نموده و از فرصت به دست آمده برای تحصیل و کار در کانادا استفاده نماید.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

 

مانند ویزای کشور های مهم دنیا، اخذ ویزای کانادا نیز بسته به نوع آن می توانند کمی گیج کننده باشد. در ادامه برای توضیح مدارک لازم ویزای کانادا همراه ما باشید:

 

مدارک عمومی ویزای کانادا

 

مهمترین مدرک برای اخذ ویزای هر کشوری داشتن پاسپورتی معتبر و داشتن سابقه سفر خوب است. شاید به شما هم گفته باشند که داشتن ویزای شنگن در سوابق شما بسیار مهم است، این جمله تا حدودی درست است! پاسپورت های دارای ویزای معتبر و مهر ورود و خروج همیشه از شانس بیشتری برای دریافت ویزا برخوردارند و هرچه ویزا ها معتبر تر باشند این شانس افزایش پیدا می کند. در ادامه برای شناختن مدارک عمومی ویزای کانادا همراه ما باشید:

 

 • اصل پاسپورت با حداقل 9 ماه اعتبار
 • کپی از ویزاهای قبلی در پاسپورت فعلی و قبلی ها
 • ترجمه شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید

 

مدارک ویزای توریستی کانادا
مدارک ویزای تحصیلی کانادا

در این بخش به مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای 5 ساله مولتی کانادا می پردازیم. متقاضی ویزای توریستی کانادا می بایستی مدارک زیر را به همراه مدارک عمومی ارائه نماید:

 

 • ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن متقاضی)
 • فرم های ویزای توریستی کانادا که شامل فرم ویزا، فرم اطلاعات تکمیلی و فرم اطلاعات خانواده متقاضی می شود
 • مدارک مالی (نامه تمکن بانکی به زبان انگلیسی، گردش 4 ماهه حساب بانکی، گواهی سهام، گواهی اوراق بهادر، سند مالکیت خانه و اتومبیل، اجاره خانه و غیره)
 • مدارک سفر (در صورت امکان دعوتنامه در غیر این صورت رزرو هتل و پرواز و برنامه سفر)
 • مدارک شغلی (برای کارمندان: ترجمه گواهی اشتغال به کار، ترجمه فیش حقوقی سه ماه آخر، ترجمه لیست بیمه سه ماه آخر و ترجمه حکم کارگزین. برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات، ترجمه لیست بیمه، فیش حقوقی سه ماه آخر کارمندان شرکت، ترجمه آخرین لیست مالیاتی، نامه تمکن بانکی و گردش حساب چهار ماه آخر به زبان انگلیسی

دانش آموزان و دانشجویانی که به کانادا سفر می کنند می بایستی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. در این بخش به مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی  کانادا می پردازیم. متقاضی ویزای تحصیلی کانادا می بایستی مدارک زیر را به همراه مدارک عمومی ارائه نماید:

 

 • نامه پذیرش از طرف مدرسه و یا دانشگاه کانادایی
 • فرم های ویزای تحصیلی
 • مدارک مالی (رسید واریز مبلغ ثبت نام دانشگاه، نامه وام دانشجویی، نامه تمکن مالی و گردش حساب چهار ماهه، نامه اسپانسر، مانده حساب بانکی در کانادا و غیره)

 

افرادی که جهت فرصت مطالعاتی به کانادا سفر می کنند باید مدارک زیر را به همراه مدارک عمومی ویزای کانادا ارائه نمایند:

 

 • نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 • رزومه با جزئیات سوابق تحصیلی و شغلی
 • گواهی اشتغال به تحصیل (اگر در حال تحصیل هستند)
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • نامه ساپورت مالی از طرف دانشگاه و یا وزارت علوم ایران
 • رسید پرداخت مبلغ 230 دلار کانادا
 • فرم LMIA
 • مدرک زبان مانند Ielts

 

از آنجایی که اداره مهاجرت کانادا سختگیری ویژه ای در زمینه کیفیت مدارک دارند اکیدا توصیه می شود که تمامی مدارک به صورت اسکن و نه به صورت عکس با موبایل ارائه شود. در صورت هر گونه ایراد در کیفیت مدارک مسئولیت آن با متقاضی است.

مراحل اخذ ویزای کانادا

 

در ادامه به مراحل اخذ ویزا های کانادا می پردازیم:

مرحله اول - انتخاب نوع ویزا
مرحله دوم - بررسی شرایط ویزا
مرحله سوم - آماده سازی مدارک و ترجمه ها
مرحله چهارم - ارائه فرم ها و مدارک لازم ویزا
مرحله پنجم - انگشت نگاری در مرکز درخواست ویزای کانادا
مرحله ششم - بررسی ویزا
مرحله هفتم - ارسال پاسپورت جهت دریافت ویزا

در این مرحله شما باید نوع ویزای خود را با چک کردن در صفحه کشور کانادا و یا تماس با تیم ویزای نگین پرواز  مشخص کرده تا بتوانید به مراحل بعدی را با اطمینان خاطر سپری کنید.

شما می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان ویزای نگین پرواز پارس و گرفتن مشاوره در مورد شرایط ویزاهای کانادا، شرایط خود را برای اخذ ویزا بررسی کرده و برای اخذ آن برنامه ریزی نمایید.

پس از طی دو مرحله قبل و تصمیم برای اخذ ویزا اکنون نوبت آماده سازی مدارک و ترجمه آنهاست. در نظر داشته باشید که ترجمه مدارک مالی یک ماه بیشتر از زمان صدور اعتبار ندارند.

پس از جمع آوری مدارک و گرفتن ترجمه ها اکنون وقت پر کردن فرم های روادید کانادا و ارائه اسکن های مدارک به تیم ویزای نگین پرواز پارس است. توجه داشته باشید که اطلاعات وارده  در فرم ها حتما باید مدارک ارائه داده شده تطابق داشته باشد. شما پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه ویزا امکان اعمال تغییرات را ندارید.

در این مرحله شما با نامه ای که از آژانس نگین پرواز پارس دریافت می نمایید به یکی از کارگزاری های کنسولگری کانادا در کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان، لبنان و غیره مراجعه کرده و بایومتریک (اثر انگشت و عکس دیجیتال) خود را ارائه خواهید کرد.

پس از طی 5 مرحله قبل شما باید منتظر جواب ویزای خود باشید. در نظر داشته باشید در شرایط عادی مدت زمان بررسی ویزا بین 2 الی 6 ماه متفاوت است. کارشناسان ما هر روزه پرونده های موجود را کنترل نموده تا در صورت تغییر وضعیت متقاضیان را از اخبار جدید مطلع سازند.

در مرحله نهایی شما پس از دریافت خبر خوش از طرف کارشناسان ویزای نگین پرواز، برای درج استیکر ویزا در پاسپورت خود اقدام خواهید کرد. شما می توانید به شخصه به کشوری که در آن مراجعه کردید سفر کنید و یا پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا به ما بسپارید

هزینه ویزای کانادا

 

هزینه ویزای کانادا معمولا به دلار کانادا و در صورت درخواست متقاضی معادل روز آن به ریال یا دلار آمریکا دریافت می گردد. لیست هزینه های اخذ روادیدکانادا در جدول زیر آمده است:

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا
۳۵۰ دلار

ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی همراه کانادا
۳۲۰ دلار

ویزای توریستی کودک

ویزای توریستی افراد زیر 15 سال
۳۰۰ دلار

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا
۲۰ دلار

نکات مهم جهت اخذ ویزای کانادا

 • انواع روادید کانادا فقط و فقط به صورت آنلاین اقدام می شود.
 • دعوتنامه از خانواده، دوست و آشنا ضروری نیست ولی تاثیر مثبتی بر روی پرونده دارد.
 • پس از دریافت جواب مثبت در صورت امکان پاسپورت خود را تمدید کرده و پس از آن نسبت به درج ویزا در پاسپورت جدید خود اقدام نمایید.
 • پس از هر بار ورود به خاک کانادا شما فقط می توانید 6 ماه به صورت پیوسته در کانادا اقامت داشته باشید.
 • ویزای دریافتی فقط و فقط برای ورود به خاک کاناداست و شما اجازه ورود به منطقه شنگن و یا آمریکا را مگر در صورت کسب ویزای آنها نخواهید داشت.
 • هزینه ویزا غیر قابل استرداد است و در صورت دریافت جواب منفی هزینه ای به متقاضی عودت نخواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

ریجکت شدن درخواست ویزا یکی از دردسر های هر مسافر است که جدا از هدف سفر برنامه ریزی وی را تحت تاثیر قرار داده و علاوه بر آن هزینه و انرژی زیادی را به وی تحمیل کرده است.  جدای از مواردی که درخواست ویزای متقاضی به صورت ناشیانه به دلیل مشکلات مدارکی، اشتباه در تکمیل فرم و حتی در بعضی موارد انتخاب اشتباه نوع ویزا رد می شود، عموما متقاضیان ویزا می بایستی با مشاوره با کارشناسان ویزا عوامل تردید اداره مهاجرت کانادا را در مورد بازگشت وی از سفر و پس از اتمام ویزا را برطرف کند. این عوامل عبارتند از:

 

 • دلایل و انگیزه متقاضی از سفر به کانادا
 • نداشتن سابقه سفر خارجی
 • نداشتن مدارک مالی کافی و قانع کننده
 • تردید اداره مهاجرت در خصوص خروج متقاضی از کانادا پس از اتمام اعتبار ویزا
 • داشتن سابقه مهاجرت غیر قانونی در بین افراد خانواده

 

همانطور که میدانید افراد مجرد با پیوند های کاری و مالی ضعیف، افراد با پیوند خانوادگی ضعیف، بی ثباتی مالی و شغلی و همچنین افرادی که قبلا در کشور کانادا زندگی کرده و مرتکب جرم و یا موارد دیگر شده اند همگی از دلایل رد درخواست ویزا هستند