۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

شاید همه ما تبلیغات گسترده در مورد انواع اقامت اروپا به گوشمان خورده باشد، ولی آیا از انواع اقامت ها و کشورهایی که این شرایط را مهیا کرده اند اطلاع کافی دارینم؟ شاید جالب باشد بدانیم که اخذ اقامت لزوما به معنای سرمایه گذاری زیاد نیست و کشورهایی مانند یونان، اسپانیا، پرتغال، فرانسه و غیره در منطقه شنگن با بررسی شرایط مالی هر فرد امکان این را به او می دهند تا بدون انجام سرمایه گذاری برای اخذ اقامت آن کشور اقدام کند. در اینجا به اقامت تمکن مالی یونان می پردازیم و شما را با مفهوم آن، شرایط و مدارک لازم آن آشنا می کنیم.

 

همانطور که می دانید یونان یکی از تاریخی ترین کشورهای جهان در جنوب غربی اروپاست که با توجه به آداب و رسوم مشابه با مردم کشورمان یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای سفر و زندگی به حساب می آید. موقعیت این کشور که در همسایگی ترکیه واقع شده و از نظر استراتژیک در چهارراه بین قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد، یونان را به مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی تبدیل کرده است.

 

یونان به عنوان یک کشور دموکراتیک، توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپا شناخته می شود که با توجه به خونگرمی و آداب و رسوم مردمانش و همچنین داشتن فرهنگ غنی و آب و هوایی مدیترانه ای به یک مقصد گردشگری مطرح تبدیل شده است. علاوه بر این اقتصاد رو به رشد یونان سبب شده تا این کشور را به مقصدی برایی سرمایه‌گذاران بین المللی تبدیل کند از همین رو دولت یونان با در نظر گرفتن تقاضای اقامت این کشور روش های  مختلفی را برای اخذ اقامت یونان به متقاضیان ارائه می دهند که در اینجا به آسانترین و کم هزینه ترین روش اقامت یونان یا همان دریافت اقامت تمکن مالی یونان می پردازیم:

 

اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

 

مطابق قانون مهاجرت یونان، شهروندان کشورهای غیر اروپایی که بتوانند ثابت کنند از درآمد لازم برخوردار هستند و می‌توانند از نظر مالی مستقل باشند و در یونان از پس هزینه‌های خود بر بیایند، می‌توانند اقامت تمکن مالی یونان را دریافت کنند. دریافت اقامت در یونان بدین معنیست که دارنده این اقامت می تواند آزادانه در کشورهای عضو شنگن سفر کند و از تمام امتیازهایی که یونان به شهروندان مقیم خود میدهد بهره مند شود.

 

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

 

افرادی که بتوانند ثابت کنند که از منابع مالی کافی برخوردار هستند و در مدت اقامت خود در یونان از پس هزینه های خود بر خواهند آمد می توانند برای ویزای اولیه اقامت تمکن مالی اقدام کنند. حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که منابع مالی کافی چیست؟ طبق قوانین یونان تعریف منابع مالی لازم برای اخذ اقامت تمکن مالی به شرح زیر است:

 

 • درآمد هر فرد مجرد 2000 یورو در ماه
 • درآمد سرپرست خانواده 2000 یورو در ماه
 • درآمد سرپرست خانواده در صورت همراهی همسر، 24000 یورو در ماه (افزایش 20%)
 • درآمد سرپرست خانواده به همراه همسر و هر فرزند زیر 18 سال، 24000 +  300 یورو در ماه (افزایش 20% برای همسر و 15% برای فرزند)

به طور مثال اگر یک خانواده 4 نفره ایرانی، با دو فرزند زیر سن 18 سال قصد دریافت اقامت تمکن مالی یونان را داشته باشند باید ثابت کنند که ماهانه 3000 یورو درآمد ثابت در ایران دارند.

 

منابع مالی متقاضیان اقامت تمکن مالی میتواند از سپرده بانکی، اجاره ملک، حقوق بازنشستگی، سود سهام و غیره در ایران و دیگر کشورهای دنیا باشد. در حقیقت شما باید علاوه بر داشتن منابع کافی بتوانید ثابت کنید که در زمان حضور و اقامت در یونان می توانید بدون انجام فعالیت اقتصادی از پس هزینه های خود بربیایید.

 

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی یونان و تمدید آن

 

اعتبار اقامت تمکن مالی یونان 2 ساله است و پس از آن در دوره های 3 ساله تمدید می گردد. در صورتی که متقاضیان بتوانند در مدت 5 سال اقامت خود حداقل حضور خود را به اثبات برسانند این اقامت تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

 

مدراک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان

 

 • گذرنامه معتبر با حداقل یکسال اعتبار
 • ترجمه شناسنامه متقاضی به زبان انگلیسی
 • ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • ترجمه گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مالی برای اثبات دارا بودن منابع مالی کافی
 • بیمه درمانی برای حداقل یکسال برای متفاضی

 

مراحل اقدام و دریافت اقامت تمکن مالی یونان

 

 1. بررسی شرایط خود با کارشناسان امور ویزا و اقامت
 2. پس از بررسی و داشتن شرایط جمع آوری مدارک و اقدام برای وقت سفارت یونان
 3. آماده ساختن مدارک برای حضور در وقت تعیین شده توسط سفارت یونان
 4. حضور در سفارت و انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک
 5. دریافت جواب سفارت

 

دریافت ویزای تایپ D یونان بدین معناست که درخواست شما تایید شده و شما تا اقامت در یونان راه کمی در پیش دارید!

 

مراحل نهایی – حضور در یونان و ثبت اقامت تمکن مالی خود

 

افرادی که درخواستشان تایید شده باید طی مدت 3 ماه در یونان حضور یابند تا مراحل نهایی دریافت اقامت تمکن مالی خود را طی کنند. این افراد بایستی پس از حضور در یونان مدارک زیر را به اداره مهاجرت یونان ارائه نمایند:

 

 • فرم درخواست ثبت اقامت
 • سه قطعه عکس گذرنامه‌ای رنگی که اخیرا گرفته شده است
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پرداخت فیش مالیاتی
 • بیمه درمانی
 • مدارک مالی در یونان

 

همانطور که مطالعه نمودید این نوع اقامت در عین ارائه امتیازات مثبتی از قبیل اجازه زندگی در یونان، سفر به دیگر مناطق شنگن، هزینه پایین برای اقدام را به دارندگان آن ارائه می کند و با توجه به نوع آن تنها عیب آن این است که دارندگان آن قادر به انجام فعالیت های اقتصادی نخواهند بود و فقط بعد از اتمام اعتبار اولین اقامت می توانند از طریق وکلا نسبت به تغییر نوع اقامت خود برای داشتن حق کار اقدام نمایند.

 

اگر تجربه اقدام برای اقامت در کشور دیگر را داشته اید و یا شخصی را می شناسید که اقامت کشور دیگری را دریافت کرده است، خاطرات و تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

 

کارشناسان نگین پرواز پارس در طول هفته آماده ارائه خدمات ویزا، بلیط و هتل در سراسر جهان به شما عزیزان و همراهان همیشگی هستند.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار جذاب گردشگری، مجله وبسایت ما را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .