۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
۰۲۱۴۱۹۸۵ Info@neginparvaz.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
تاریخ تولد*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.
لطفاً قبل از اقدام به مرحله بعدی با کلیه شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

آیا برای اولین بار برای سفر به مادرید برنامه ریزی می کنید؟ اگر چنین است، حتما سعی کنید در زمان حضور خود در این شهر از 10 جاذبه توریستی مادرید که در این مقاله به آن می پردازیم بازدید نمایید.

افرادی که تا به حال به اسپانیا سفر کرده اند می دانند که بازدید از جاذبه های توریستی مادرید کار یکی دو روز نیست و در بهترین حالت 2 الی 3 روز طول می کشد تا شما با مکانهای تاریخی و فرهنگی مادرید ارتباط برقرار کنید.

بر خلاف اکثر شهرهای اروپایی، مادرید مانند دیگر شهرهای اسپانیا شهری است زنده و مملو از انرژی که سفر شما را استثنایی خواهد کرد. بازدید از کاخ سلطنتی، موزه های مادرید، میدان های معروف، خرید در خیابان اصلی شهر و همچنین بازدید از استادیوم پر افتخار ترین تیم دنیا همگی از کارهایی است می تواند برنامه شما را در حضورتان در مادرید پر کند.

در ادامه به معرفی 10 جاذبه گردشگری مادرید می پردازیم، همراه ما باشید:

کاخ سلطنتی مادرید (پالاسیو رئال)

کاخ سلطنتی مادرید
کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید از اواسط دهه 1700 تا 1900 میزبان پادشاهان اسپانیا بوده است. اگرچه خانواده سلطنتی در حال حاضر در کاخ زندگی نمی کنند ، اما هنوز محل اقامت رسمی آنها محسوب می شود. همچنین تصور می شود که این کاخ بزرگترین کاخ سلطنتی در اروپای غربی با مجموع 3000 اتاق است که فقط برخی از آنها از جمله اتاق اسلحه سازی معروف و داروخانه سلطنتی برای بازدید عموم باز است.

همانطور که کاخ سلطنتی مادرید رتبه اول لیست 10 جاذبه توریستی مادرید را به خود اختصاص داده، بازدیدکنندگان زیادی نیز روزانه از این کاخ زیبا بازدید می کنند. به همین دلیل حتما صبح در اولین ساعات به بازدید از کاخ بروید تا از معطل شدن در صف های طولانی جلوگیری کنید.

میدان بزرگ مادرید (پلازا مایور)

میدان مایور مادرید
میدان مایور مادرید

میدان مایور که در قلب مادرید واقع شده توسط کافه ها و بارها احاطه شده است که رهگذران را وسوسه می کنند که یک صندلی را انتخاب کنند، روی آن بنشینند و یک قهوه یا نوشیدنی سفارش دهند و مردم را تماشا کنند. نه تنها انبوه گردشگران از آنجا عبور می کنند ، بلکه چندین هنرمند خیابانی پاهای خود را برای سرگرمی در میدان مایور می گذارتد. اگر برای تعطیلات به مادرید سفر می کنید، حتما از بازارهای تعطیلات که در میدان برگزار می شود دیدن کنید.

میدان مایور به عنوان مثال مکانی برای خرید سوغاتی و سفارش بالا بسیار عالی است ولی قیمت های اجناس و غذا گران است. اگر می خواهید در مورد تاریخچه میدان بزرگ مادرید که مربوط به سال 1617 است بیشتر بدانید ، پیشنهاد ما به شما این است برای یک تور به همراه راهنما ثبت نام کنید.

یکی از نمادین ترین آثار هنری عمومی شهر ، مجسمه فیلیپ سوم سوار بر اسب را نیز می توان در وسط این میدان یافت.

دروازه خورشید (پورتا دل سول)

پورتا دل سول مادرید
پورتا دل سول مادرید

دروازه خورشید یا به اسپانیولی پورتا دل سول در مرکز مادرید واقع شده و میزبان همیشگی مغازه ها ، رستوران ها و بسیاری از مردم است. هرچند این میدان سومین موقعیت لیست 10 جاذبه توریستی مادرید را به خود اختصاص داده ولی در زمان حضور شما در مادرید از این مکان بسیار عبور خواهید کرد. این منطقه همیشه شلوغ است ، مخصوصاً شب که شهر مادرید با داشتن زندگی شبانه زنده می شود ، زنده می شود. با این حال ، بهترین مکان برای تجربه کردن زندگی و سرزندگی مادرید، میدان پورتا دل سول است. بنابراین حتی اگر برای شام بیرون می روید ، فرصت قدم زدن و دیدن منطقه را از دست ندهید.

خیابان گران ویا 

خیابان گرن ویا مادرید
خیابان گران ویا مادرید

خیابان گران ویا بی شک یکی پر جنب و جوش ترین خیابان مادرید است که در مرکز شهر واقع شده است. گران ویا یک مکان عالی برای علاقه مندان به خرید خریداران مشتاقان به معماری است. این خیابان در اوایل دهه 1900 ساخته شده است تا مسافرت به مرکز شهر را راحت تر کند ، تقریباً یک مایل طول دارد و با فروشگاه ها و رستوران ها احاطه شده است.

پیشنهاد ما به شما این است که سفر خود را در Gran Vía جایی که خیابان آلکالا  (Calle de Alcalá) را قطع می کند شروع کنید. در آنجا Círculo de Bellas Artes را پیدا خواهید کرد ، یک مرکز فرهنگی که بیشتر به خاطر چشم اندازهای بالای پشت بامش شهرت دارد.پس از رسیدن به آنجا ، می توانید هنگام غوطه وری در غروب خورشید بر فراز ساختمان متروپولیس – یکی از مشهورترین ساختمانهای مادرید ، از یک نوشیدنی لذت ببرید. شاید لازم باشد در صف منتظر بمانید ، اما پشیمان نخواهید شد.

موزه پرادو

موزه پرادو مادرید
موزه پرادو مادرید

یکی از مشهورترین موزه های مادرید ، موزه زیبای ملی پرادو است که در لیست 10 جاذبه توریستی مادرید جای گرفته و باید حتما از آن بازدید کرد. این موزه در سال 1819 به تشویق ملکه ماریا ایزابل دو براگانزا (همسر پادشاه فردیناند هفتم) افتتاح شد و شامل 8600 نقاشی و بیش از 700 مجسمه است که شامل سبک های هنری اسپانیایی ، ایتالیایی و فلاندی است. از جمله مشهورترین آثار برجسته می توان به “Las Meninas” ، ساخته Velazquez ، “سوم مه 1808” گویا ، “Adoration of the Sheppers” ال گروکو اشاره کرد.

معمولا تهیه بلیط و ورود به موزه پرادو نیازمند سپری کردن وقت در صف های طولانی است بنابراین سعی کنید زودتر برای تهیه بلیط به خیابان پرادو بروید و کفش راحت به پا کنید. اگز از علاقه مندان به هنر هستید حتما نصف یکروز خود را برای گشت و گذار در موزه پرادو اختصاص دهید.

استادیوم سانتیاگو برنابئو

استادیوم سانتیاگو برتابئو مادرید
استادیوم سانتیاگو برتابئو مادرید

استادیوم سانتیاگو برنابئو مادرید که در پسئو ده کاستیانا در قسمت شمالی مادرید واقع شده قلمرو پرافتخارترین تیم اروپایی، رئال مادرید است. این استادیوم با داشتن اندازه ای بزرگ و ظرفیتی برای 81 هزار و 44 نفر یکی از بزرگترین استادیوم های اسپانیاست.

فوتبال بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم اسپانیاست و جدال تیم های مهم این کشور با یکدیگر مخصوصا دربی شهر مادرید بین رئال مادرید و اتلتیکو مادرید همیشه شور و نشاط عجیبی به این شهر می دهد.

هنگامی که به مادرید سفر می کنید و در صورتی که خود و همراهان خود علاقه مند به فوتبال هستید می توانید با تهیه بلیط از قبل (در صورت همزمان نشدن حضور شما با بازی ها) تور برنابئو را بخرید و برای چند ساعت احساس بازیکنان را در رختکن، ورودی زمین، در میان استادیوم و غیره تجربه کنید. در صورت همزمانی بازی ها در این استادیوم و حضور شما در مادرید اگر خوش شانس باشید می توانید بلیط بازی را تهیه کرده و از حضور در میان تماشاگران لذت ببرید.

موزه تیسن-بورنمیسا

موزه تیسن-بورنمیسا مادرید
موزه تیسن-بورنمیسا مادرید

اگر به هنر علاقه مند هستید هتل تیسن مادرید بیش شک برای شما یکی از مهمترین جاذبه توریستی اسپانیا به شمار می آید.

موزه ملی تیسن-بورنمیسا ، به نام خانواده ای که مجموعه از آن خریداری شده است ، در کاخ ویلاهرموسا نگهداری می شود. این موزه نزدیک به 1000 اثر هنری دارد که به سبک گسترده ای از اکسپرسیونیسم آلمان گرفته تا سازه گرایی روسیه و هنر آمریکایی قرن نوزدهم متغیر است. از جمله هنرمندان برجسته می توان به دورر ، تیسیان ، رامبراند ، رنوار ، ون گوگ و … اشاره کرد.

پارک رتیرو

پارک رتیرو مادرید
پارک رتیرو مادرید

پارک رتیرو مادرید واقع در نزدیکی مرکز شهر و یکی از جاذبه های توریستی مادرید به شمار می آید. پارک رتیرو با مساحت 300 هکتار قبلاً کاخ و باغهای فیلیپه چهارم را در خود جای داده بود و تا اواخر قرن نوزدهم برای عموم مردم آزاد نبود. امروزه ولی می توان علاوه بر لذت بردن از فضای سبز گسترده و درختان فراوان چند ساعتی را روی دریاچه این پارک با قایق پارویی گذراند و یا از کاخ بلور آن دیدن کرد و اگر متعجب نمی شوید در کافه های آن از نوشیدنی های موجود و غذا لذت برد.

بازارچه سن میگل

بازارچه سن میگل
بازارچه سن میگل

مرکادو د سان میگل ، بازارچه ای ساخته شده از شیشه و چدن با تزئینات زیبا و یک ایستگاه محبوب برای گردشگران به مادرید است ، به خصوص از آنجا که درست در خارج از میدان مایور واقع شده است. در اینجا ، بازدید کنندگان می توانند انواع غذاهای محلی و تاپاس های آماده را امتحان کنند و یا مواد غذایی را برای ناهار یا شام از غرفه های میوه ، غذاهای دریایی و گوشت انتخاب و خرید کنند.

موزه رینا سوفیا

موزه رینا سوفیا مادرید
موزه رینا سوفیا مادرید

موزه هنری رینا سوفیا (ملکه سوفیا)  گالری هنری قرن 20 مادرید است و همراه با Prado و Thyssen-Bornemisza ، سه گانه موزه های بزرگ این شهر را تشکیل می دهد. این موزه شامل بیش از 21000 اثر هنری است ، از جمله قطعاتی از سالوادور دالی و جوآن میرو اما احتمالاً معروف ترین اثر در طبقه دوم یافت می شود. “گرنیکا” پیکاسو تاج جواهر موزه است.

همانطور که در مورد سایر موزه های هنر مدرن یا معاصر اتفاق می افتد ، اگر علاقه مند به هنر مدرن هستید از موزه رینا سوفیا لذت ویژه ای خواهید برد.

اگر تا به حال تجربه سفر به اسپانیا و یا مادرید را داشته اید، نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

کارشناسان نگین پرواز پارس در طول هفته آماده ارائه خدمات ویزا، بلیط و هتل در سراسر جهان به شما عزیزان و همراهان همیشگی هستند.

برای اطلاع از آخرین اخبار جذاب گردشگری، مجله وبسایت ما را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

ارسال پاسخ

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .